ПОСТАВУВАМЕ високи производи

ОСНОВНИ ПРОИЗВОДИ

 • Јазик на приклучницата

  Јазик на приклучницата

  Socket tongue also is called socket eye, it is a major hardware in powerline and transmission line system. It can be casting or forging. We have many types of socket tongue, we also do customize for our clients to match their requirements. General Material-Body Steel Material- Clip Stainless, Bronze Strength Rating 70KN, 120KN, 180KN Finishing Hot Dip Galvanize We always pay great attention to the quality of our products. All insulators are subject to 100% stringent IEC or ANSI st...

 • Болт околу очите

  Болт околу очите

  Specification: Eye bolts have machine threads on one end and an eye on the other end. These bolts are used for a variety of hanging and variable tension applications. Eye bolts can be used for permanent fastening in side-to-side applications or in overhead applications to suspend weights. Our eyebolt can be used on low temperature condition General Material-Body Steel, Stainless Steel Strength Rating 70KN, 120KN, 180KN Finishing Hot Dip Galvanize With our extensive experience in thi...

 • Топката Кливвис

  Топката Кливвис

  Ball clevis is an accessory you can use in attaching or connecting ball and socket insulators to other linked tower hardware. It can be forging or casting. You can connect socket insulator or socket tongues by ball heads, such as 52-3, 52-5, etc. At times, you can also refer to ball clevis as a clevis eye. They are common in transmission lines and poles. General Material-Body Steel Material-Pin (Clevis) Galvanized Steel Material- Pin (Cotter) Stainless Steel Strength Rating 70KN, 120...

 • Остани Род

  Остани Род

  Спецификација: Нашите високо квалитетни комплети за остатоци од сите видови се користат за фиксирање на кабли, како и за секој електричен пол во железници и електрични преносни линии. Топката за престој со голема издржливост, цврста структура и одлични перформанси. Нашата прачка за престој се третира со топлина што му дава униформност на нејзината текстура. Добро е галванизиран и може лесно да носи ефекти на висока температура и притисок. Нашата прачка за престој има два главни вида, кои се тип на лак и цевка. Typeе дојде секој вид шипка за престој ...

Имајте доверба во нас, изберете нè

За нас

 • ЈОНГГУАНГ
 • ЈОНГГУАНГ
 • ЈОНГГУАНГ

Краток опис:

HEBEI YONGGUANG ЛИНИ ОПРЕМА СД, LTD. е високо-технолошко претпријатие специјализирано за производство, истражување и развој и продажба. Локацијата на Јонггуанг е во познатата „Главен град на електрична“ во Кина-Јонгнијан, близу 107 национален пат, аеродром Хандан и железничка станица.

Компанијата основана во 1995 година, ние сме професионален производител во фитинзи за електрична енергија, особено на надземни фитинзи и изолациони фитинзи, композитни изолатори, Arrester, Исклучување на осигурувачи, електрична опрема како што се пренос на електрична енергија и дистрибутивни производи. Фабриката зафаќа површина од 8000м2, со повеќе од 200 штабови, вклучувајќи 40 професионални техничари.

Учествувајте во изложбени активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ ШОВИ