За нас

Добредојдовте на ХЕБЕИ Јонггуанг

HEBEI YONGGUANG ЛИНИ ОПРЕМА СД, LTD. е високо-технолошко претпријатие специјализирано за производство, истражување и развој и продажба. Локацијата на Јонггуанг е во познатата „Главен град на електрична“ во Кина-Јонгнијан, близу 107 национален пат, аеродромот Хандан и железничката станица.

Компанијата основана во 1995 година, ние сме професионален производител во фитинзи за електрична енергија, особено на надземни фитинзи и изолациони фитинзи, композитни изолатори, Arrester, Исклучување на осигурувачи, електрична опрема како што се пренос на електрична енергија и дистрибутивни производи. Фабриката зафаќа површина од 8000м2, со повеќе од 200 штабови, вклучувајќи 40 професионални техничари.

Фабриката има тим на силна техничка сила, напреден занает, комплетна опрема за инспекција.

Нашите производи го поминаа тестот од лабораторијата за тестирање на моќност на CECP. Електрична енергија индустрија - Центар за тестирање на квалитетот на електрична опрема и Институт за истражување на Ксиан ХВ. Сигурен квалитет на нашите производи и добри перформанси имаат стекнато добра репутација од домашниот и странскиот пазар. Покрај тоа, ние го положивме CE сертификатот, ISO 9001 систем, со дел од производите до ниво на некои европски и американски индустриски развиени земји.

Нашите производи се извезени во Азија, Океанија, Северна Америка, Јужна Америка Блискиот исток, Африка итн.

Со стандардно управување со претпријатието, флексибилен оперативен механизам и одлична услуга по продажбата, континуирана иновација, ја прават нашата компанија брзо да стане една од најпознатите потенцијални и иновативни претпријатија. Компанијата има принцип на „квалитет е живот, угледот е база“, обезбедувајќи им на клиентите производи со висок квалитет и задоволителна услуга.

Им посакуваме топло добредојде на пријатели од целиот свет да разговараат за бизнисот и да соработуваат со нас за глобалниот развој на моќта!