Производство и фабрика во Кина загради | Јонггуанг

Заграда

Краток опис:

Bracket is a common hardware for powerline and transmission line system. They have many different types, such as transformer bracket, mounting bracket, terminator bracket, arrester bracket, recloser bracket, secondary bracket, cutout bracket, service deadend bracket and post insulator bracket. we can according to clients requirement to customize. General Material-Body Steel, Stainless Steel, Copper Finishing Hot Dip Galvanize Strain clamp specification: there are two basic strain clam...


Дета Product за производот

Ознаки на производи

Заградата е вообичаен хардвер за електроенергетска и електроенергетска линија. Тие имаат многу различни типови, како што се држач за трансформатор, монтажна заграда, држач за терминатор, заградувач заграда, заграда за заклучување, секундарна заграда, заграда за заграда, сервисна заграда и заграда за пост изолатор. ние можеме според клиент услов да ги прилагодите.

Општо

Материјал-тело Челик, не'рѓосувачки челик, бакар
Завршувањето Hotешка натопи за галванизација

Спецификација на стегач на стегање: постојат два основни системи за стегање на затегнување, 1. Одделни спојки, како што се стегачки стегачки типови на клин, прсти, стегачки типови на навртки, може да се прилагодат подоцна. 2. Не-одвојливи стеги, како што се компресивни стеги за компресија, кои треба да одговараат на должината на жицата апсолутно. Видовите на стегачки стегачи се л -1, л -2, л -3, л -4, итн.

Со нашето долгогодишно искуство во оваа област, ние сме во состојба да произведуваме и снабдуваме високо квалитетен пол-линија хардвер. Овие делови се користат за изградба на огромни столбови и столбови. Нашите производи се изработени од високо квалитетни материјали и се издржливи. Обезбеденото хардвер е внимателно проверено по производниот процес за да се обезбеди неприкосновена природа. Покрај тоа, нашите широки транспортни капацитети ни овозможуваат да испорачаме хардвер за пол линија во одредена временска рамка.

Опсегот вклучува

Прилагодлив широк опсег

Приклучок за изолација

Задржете го ременот

Болт (овално око)

Заврткајте ја завртката

Затегнете

Сидро навртката (силно око)

Овална завртка за очи

Врзана вратоврска (директно / изопачено)

Болт на тренери

Болт (двојно око)

Овална орев на окото

Завртки за превоз

Држачи заграда пред ѓубре

Продолжување на очите

Држач за изолатор на пост

Блескаво завртка за очи

Преминете ги рацете

Резервен багажник (две жици)

Екстремно око нека

Поддршка за железо (завртка и орев)

Секундарна рамка (три жици)

Кисна орев

Поддршка за железо (пин, пин)

Оддел / терминална табла

Ние секогаш посветуваме големо внимание на квалитетот на нашите производи. Сите изолатори подлежат на 100% строги стандарди на IEC или ANSI. Гарантираме дека квалификуваната стапка на производи пред да излезат е 100%. Производите извезуваат во САД, Велика Британија, Виетнам, Италија, Русија, Грција, Аргентина, Чиле и други земји и региони. Со цел да се обезбеди квалитет на производот, компанијата помина iso9001: 2008 сертификат за управување со системот за квалитет, кај домашните и странските клиенти за да добие добра репутација.

Добриот сервисен став, брзото време на одговор, точната испорака, одговорноста и флексибилноста се она што го практикуваме уште од самиот почеток. Конкурентна цена, добар квалитет и навремена достава. Сите овие се обезбедени од нас. Се надеваме дека сте заинтересирани за нашите производи и топло добредојде да соработуваме со вас за взаемна корист.

20191228111701
177- (65)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • Сидро Род

   Сидро Род

   Thimble eye, Twin eye and Triple eye drop forged eye distribute pulling stresses uniformly over individual strands of guy wire and keep the guy wire from spreading, kinking, or bending. Square nut assembled to rod. General Material-Body Steel Finishing Hot Dip Galvanize With our extensive experience in this field, we are able to manufacture and supply high quality pole-line hardware. These parts are used to build huge poles and pylons. Our products are made o...

  • Окови

   Окови

   Спецификации: А окова, е парче метал во форма U, обезбедено со шипка или вовртка преку отворот, или метална јамка со шарки обезбедена со механизам за брзо заклучување на пинот. Приорите се основната поврзувачка врска во сите системи на местење, од чамци и бродови до местење на индустриски кран, бидејќи тие овозможуваат брзо поврзување или исклучување на различни подмножества. Имаме многу видови на окови, а исто така правиме и прилагоди за нашите клиенти да одговараат на нивните барања. Општо ...

  • Сокет Кливвис

   Сокет Кливвис

   Specification: Socket clevis is a very integral component of pole line technology. It is commonly used on overhead lines, transmission lines, and power lines. It is a major component in pole line hardware which usually connects the socket type insulator and the tension clamp. General Material-Body Steel Material- Bolt / Pin (Clevis) Galvanized Steel Material- Pin (Cotter) Stainless Steel Strength Rating 70KN, 120KN, 180KN Finishing Hot Dip Galvanize With our extensive experience...

  • Клив Thimble

   Клив Thimble

   Thimble clevis used in deadend applications to attach loop type deadends to tongue or eye type fittings. It is a common hardware for powerline and transmission line system. They can be forging or casting, based on different types. General Material-Body Steel, Casting Iron Material-Pin (Clevis) Galvanized Steel Material- Pin (Cotter) Stainless Steel Strength Rating 70KN, 120KN, 180KN Finishing Hot Dip Galvanize Strain clamp specification: there are two basic strain clamp systems,...

  • Земјиште прачка

   Земјиште прачка

   Земјишните шипки и нивните фитинзи се користат за обезбедување на интерфејсот во заземјување во сите услови на почвата со цел да се постигнат задоволителни системи за заземјување во надземни и подземни мрежи за дистрибуција и пренос на електрична енергија - обезбедување на висок капацитет на струја на дефекти на трафостаници со низок, среден и висок напон, кули и апликации за дистрибуција на енергија. Имаме многу видови на Земјиште, што ќе се заснова на барањата на клиентите Типови на земјински шипки 1. Недолги челични плочки на земја 2. Галванизиран челик Земја ...

  • Д-заграда / Д-железо

   Д-заграда / Д-железо

   Specification: D- Bracket is a common hardware in powerline and transmission line system, it also called D-Iron. It normally used with insulators. D-Bracket has many different types, we are able to customize it according to clients requirements. Material-Body Steel Finishing Hot Dip Galvanize Strain clamp specification: there are two basic strain clamp systems, 1. Detachable clamps, such as wedge type tension clamps, thimble, bolt type tension clamps, can be adjusted later. 2. Non-det...