Производство и фабрика за угостители во Кина | Јонггуанг

Успешен апсер

Краток опис:

Specification Metal oxide lighting arrester/surge arrester is currently the most advanced over-voltage protecting appliance, is widely used in power generation, power transmission, power distribution system, protection of electrical equipment insulation to exempt the over-voltage harm. Operating condition 1.The ambient temperature is not high than +40 celsius and not lower than -40 celsius. 2.The altitude above sea level do not exceed 1000-2000m.(Altiplano area should be indicated when orde...


Дета Product за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Мембрана / пренасочувач на осветлување на метални оксиди во моментов е најнапредниот над-напонски заштитниот апарат, широко се користи во производство на електрична енергија, пренос на електрична енергија, систем за дистрибуција на електрична енергија, заштита на изолација на електрична опрема за да се ослободи од над-напонската штета.

Оперативна состојба

1. Температурата на околината не е висока од +40 Целзиусови и не пониска од -40 Целзиусови.

2.Надната надморска височина не надминува 1000-2000м. (Порачката треба да биде наведена подрачјето на Алтиплано).

3. Фреквенцијата во AC системот е 50Hz или 60Hz.

Напон на фреквенција на напојување, кој подолг временски период носи лежиште, не надминува постојан работен напон. 5.Макс. брзината на ветерот не надминува 35m / s.

6.Аплицирајте се на подрачјето каде интензитетот на земјотрес не надминува 8 степени.

7. Валканата област треба да биде наведена порано.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  • Композитен изолатор

   Композитен изолатор

   Спецификација Композитен изолатор, исто така наречен диелектрик или некондуктор, е материјал што се спротивставува на протокот на електрична струја. Овој вид на силиконски гумен материјал се користи во делови од електрична опрема наменети за поддршка или одвојување електрични проводници без да поминува струја низ себе. Терминот исто така се користи поконкретно за да се однесува на изолационите потпори кои ги прикачуваат електричните жици за пренос на електрични приклучоци или столбови. Композитните изолатори се помалку скапи, лига ...

  • Изолатори на дискот

   Изолатори на дискот

   We provide all different type of bolt and nut, include carbon steel, brass and stainless steel. Steel bolt and nut surface processing way has Electric galvanize and Hot dip galvanize. Bolt and nut have different grades. For example, 4.8grade, 8.8grade, 10.8grade, and so on.  Material-Body Steel, Brass, Stainless Steel Shackle insulator is widely used in the field of high-voltage transmission and distribution due to its wide variety, good quality, reasonable pri...

  • Порцелан Пин изолатори

   Порцелан Пин изолатори

   Description We manufacture a wide range of low and high voltage pin type insulators designed for distribution systems, highly resistant to lightning puncture. Such as P-11-Y, P-15-Y, P-20-Y, P-33-Y, and PQ-36Y. Pin insulators of one piece or Multipiece construction are widely used in low cost distribution lines. Multipiece construction makes these insulators less vulnerable to damage as with one shell broken a multi piece insulator can normally withstand the line vol...

  • Останете изолатор

   Останете изолатор

   Porcelain Stay Insulators Our Stay Insulators include 54-1, 54-2, 54-3, 54-4 and so on. Standard: IEC, ANSI, BS, AS, DIN, GB and etc. Color: brown, gray, sky blue and etc. Ceramic insulator is also called porcelain vase. Disc ceramic insulators are designed as strings, usually two or more, providing higher voltage protection than any single insulator. Ceramic disc insulators are commonly used in high-voltage transmission towers, as shown in the figure below. Ceramics...

  • Стаклени изолатори

   Стаклени изолатори

   Спецификација Стандарден стаклен изолатор, стакло изолатор за заштита од магла / анти-загадување, аеродинамички стаклен изолатор сите може да се испорачаат во нашата компанија, доколку имате било каква побарувачка за стакло изолатор за заштита од магла / анти-загадување, ве молиме контактирајте не слободно. Стаклени изолатори Стаклените изолатори се изработени од калено стакло со највисок квалитет, неизолирани и воздушни подмножества. Тие се погодни за високо-напонски линии газирана. Ние нудиме изолатори за стаклени капачиња, потпорни изолатори и стакло гла ...

  • Изолатор за окови

   Изолатор за окови

   Shackle Insulator has many types such as, ED-2B, ED-2C, and so on. We offer professional porcelain shackle insulator producer and supplier. We customize color for our clients. Our products is aging & temperature resistance. Ceramic insulator is also called porcelain vase. Disc ceramic insulators are designed as strings, usually two or more, providing higher voltage protection than any single insulator. Ceramic disc insulators are commonly used in high-voltage tra...